Tallinn, Sütiste tee 17 6050032 perearstinnos@gmail.com E,K,N,R 8.00-16.00 ja T 8.00-18.00
etenru

Korduma kippuvad küsimused

 

Küsimus : Olen haigestunud ja vajan töövõimetuslehte, kuhu peaksin pöörduma?

Vastus : Töövõimetuslehe alustamiseks on vajalik helistada perearstikeskusesse. Töövõimetusleht alustatakse kuupäeval, mil patsient võtab perearstikeskusega ühendust. Edasise osas juhendab teid pereõde.

 

Küsimus : Laps jäi haigeks, pean temaga töölt koju jääma, mida pean tegema?

Vastus : Lapse haigestumise korral on võimalik vanemal võtta hooldusleht. Selle alustamiseks tuleb helistada perearstikeskusesse; hoolduslehe saab alustada päevast, mil pöördusite perearstikeskuse poole.

 

Küsimus : Olen töövõimetuslehel (sh ka hoolduslehel), kaua saan olla tasustatud lehel ning milline on hüvitise suurus?

Vastus : Kogu vajaliku info leiab Haigekassa kodulehelt https://www.haigekassa.ee/inimesele/haigekassa-huvitised/toovoimetushuvitised .

 

Küsimus : Soovin aega pereõele või perearstile, kas saan e-maili teel aja?

Vastus : Ei. Tulenevalt perearstikeskuses kehtestatud kodukorrast registreeritakse vastuvõtule telefoni teel. Vastuvõtuajad täituvad kiirelt ning enamasti on vajalik pereõel ka täpsemalt selgitada probleemi olemust, et leida sobiv aeg.

 

Küsimus : Jäin 3 päeva tagasi haigeks / või nädalavahetusel, kas saaksin tagantjärele töövõimetuslehe?

Vastus : Ei. Töövõimetuslehti ei alustata tagantjärele. Kui haigestumine langeb perearstikeskuse tööaja välisele ajale või nädalavahetusele, tuleb pöörduda kas 1220 poole või saata perearstikeskusesse e-mail ning ISE helistada esimesel võimalusel perearstikeskusesse.

 

Küsimus : Tahaksin anda vereanalüüse, mis ma pean tegema?

Vastus : Eelregistreerimata analüüse ega visiite perearstikeskuses ei tehta. Ka analüüside andmiseks tuleb registreerida end pereõe/perearsti vastuvõtule, kes otsustab vastuvõtu käigus analüüside vajaduse ja valiku.

 

Küsimus : Soovin minna eriarstile (ortopeed, kirurg, endokrinoloog jm), kas saan telefoni teel saatekirja?

Vastus : Ei. Saatekirja vajaduse ja saamise otsustab perearst. Konsultatsiooniks tuleb registreerida end telefoni teel perearsti vastuvõtule.

 

Küsimus : Soovin pikendada igapäevaselt tarvitatavate ravimite retsepte (nt vererõhu- ja diabeediravimid, valuravi jm), mida pean selleks tegema? 

Vastus : Vaata üle oma igapäevaselt tarvitatavate ravimite aegumine ja nende kogus. Kodus võiks olla olemas 1 kuu varud. Retseptide pikendamiseks võta ühendust perearstikeskusega telefoni või e-maili teel. Ravimi tellimisel ütle alustuseks enda nimi, oma ravimi nimetus ja ravimi võtmise kord/annustamine. Pea meeles, et retsept ei jõua apteeki kohe, vaid hiljemalt 3 tööpäeva jooksul. Ära jäta ravimi(te) tellimist viimasele hetkele.

 

Küsimus : Olen pikalt haige, soovin antibiootikumi, kuidas edasi?

Vastus : Võta ühendust oma perearstikeskusega ning pereõde juhendab edasise osas. Antibiootikum on näidustatud kindla bakteriaalse infektsiooni raviks ning telefoni teel sellele retsepti ei väljastata. Ühtlasi soovitame tutvuda kodulehel oleva "Koduapteek" rubriigiga, kus on palju häid soovitusi koduseks sümptomaatiliseks raviks erinevate kaebuste korral.