Tallinn, Sütiste tee 17 6050032 perearstinnos@gmail.com E,K,N,R 8.00-16.00 ja T 8.00-18.00
etenru

Korduma kippuvad küsimused

 

Küsimus : Olen haigestunud ja vajan töövõimetuslehte, kuhu peaksin pöörduma?

Vastus : Töövõimetuslehe alustamiseks on vajalik helistada perearstikeskusesse. Töövõimetusleht alustatakse kuupäeval, mil patsient võtab perearstikeskusega ühendust. Edasise osas juhendab teid pereõde.

 

Küsimus : Laps jäi haigeks, pean temaga töölt koju jääma, mida pean tegema?

Vastus : Lapse haigestumise korral on võimalik vanemal võtta hooldusleht. Selle alustamiseks tuleb helistada perearstikeskusesse; hoolduslehe saab alustada päevast, mil pöördusite perearstikeskuse poole.

 

Küsimus : Olen töövõimetuslehel (sh ka hoolduslehel), kaua saan olla tasustatud lehel ning milline on hüvitise suurus?

Vastus : Kogu vajaliku info leiab Haigekassa kodulehelt https://www.haigekassa.ee/inimesele/haigekassa-huvitised/toovoimetushuvitised .

 

Küsimus : Soovin aega pereõele või perearstile, kas saan e-maili teel aja?

Vastus : Ei. Tulenevalt perearstikeskuses kehtestatud kodukorrast registreeritakse vastuvõtule telefoni teel. Vastuvõtuajad täituvad kiirelt ning enamasti on vajalik pereõel ka täpsemalt selgitada probleemi olemust, et leida sobiv aeg.

 

Küsimus : Jäin 3 päeva tagasi haigeks / või nädalavahetusel, kas saaksin tagantjärele töövõimetuslehe?

Vastus : Ei. Töövõimetuslehti ei alustata tagantjärele. Kui haigestumine langeb perearstikeskuse tööaja välisele ajale või nädalavahetusele, tuleb pöörduda kas 1220 poole või saata perearstikeskusesse e-mail ning ISE helistada esimesel võimalusel perearstikeskusesse.

 

Küsimus : Tahaksin anda vereanalüüse, mis ma pean tegema?

Vastus : Eelregistreerimata analüüse ega visiite perearstikeskuses ei tehta. Ka analüüside andmiseks tuleb registreeritoitumida end pereõe/perearsti vastuvõtule, kes otsustab vastuvõtu käigus analüüside vajaduse ja valiku.

 

Küsimus : Soovin minna eriarstile (ortopeed, kirurg, endokrinoloog jm), kas saan telefoni teel saatekirja?

Vastus : Ei. Saatekirja vajaduse ja saamise otsustab perearst. Konsultatsiooniks tuleb registreerida end telefoni teel perearsti vastuvõtule.

 

Küsimus : Soovin pikendada igapäevaselt tarvitatavate ravimite retsepte (nt vererõhu- ja diabeediravimid, valuravi jm), mida pean selleks tegema? 

Vastus : Vaata üle oma igapäevaselt tarvitatavate ravimite aegumine ja nende kogus. Kodus võiks olla olemas 1 kuu varud. Retseptide pikendamiseks võta ühendust perearstikeskusega telefoni või e-maili teel. Ravimi tellimisel ütle oma ravimi nimetus ja ravimi võtmise kord/annustamine. Pea meeles, et retsept ei jõua apteeki kohe, vaid hiljemalt 3 tööpäeva jooksul. Ära jäta ravimi(te) tellimist viimasele hetkele.

 

Küsimus : Olen pikalt haige, soovin antibiootikumi, kuidas edasi?

Vastus : Võta ühendust oma perearstikeskusega ning pereõde juhendab edasise osas. Antibiootikum on näidustatud kindla bakteriaalse infektsiooni raviks ning telefoni teel sellele retsepti ei väljastata.